QUI SOMMES-NOUS?

MD AESTHETIC CLINIC (MDA)

MD AESTHETIC CLINIC, tam teşekküllü olarak profesyonel ekip ve uzman kadrosu ile streril ve güvenli ortamlarda hizmet veren bir kuruluştur. Ekibimizin tamamı deneyimli ve uzman kişilerden oluşur.

MD AESTHETIC CLINIC, tam teşekküllü olarak profesyonel ekip ve uzman kadrosu ile streril ve güvenli ortamlarda hizmet veren bir kuruluştur. Ekibimizin tamamı deneyimli ve uzman kişilerden oluşur. Tüm saç ekimi, kaş ekimi ve Prp işlemleriniz bu profesyonel ekip tarafından gerçekleşmektedir ve işlemler sırasında son teknoloji ürünü olan cihaz ve ekipmanlar kullanılmaktadır.

MD AESTHETIC CLINIC olarak her zaman teknolojiye yatırım yapıyor ve saç ekimi ile ilgili en son yöntem ve teknikleri kullanıyoruz. Sizlere en üst kalitede hizmet vermek kuruluşumuzun en önemli misyonudur.

Kuruluşumuzda tüm dünyada en çok kullanılan Fue yöntemi ile saç nakli işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Saç köklerinde iz kalmaması ve iyileşme sürecinin diğer yöntemlere göre çok daha hızlı olması sebebiyle 0.7 ? 0.8 çapında mikro motor uçları kullanarak saç ekimi yapmaktayız.

Yurt dışından gelen hastalarımız, havaalanından karşılama ve otelimizde konaklama imkanı ile saç ekimi süreçlerini çok daha konforlu bir şekilde atlatarak ülkelerine dönmektedirler. Yurt dışı hastalarımız alandan özel vıp araç ile alınır ve sadece hastalarımızın konakladığı otelimizde ağırlanır. Sadece 3 gün sonra ülkelerine dönerek sosyal hayatlarına devam edebilirler.

MD AESTHETIC CLINIC, saç ekimi konusundaki başarısını A’dan Z’ye tüm hasta ilişkileri alanına taşımış ve bugüne dek sayısız başarıya imza atmış, bünyesinde birçok başarılı hekim ve personeli barındıran alanında profesyonel bir saç ekim kuruluşudur.

Medikal Estetik

Estetik Cerrahi

Saç Ekimi ve Tedavileri

Karın-Kol-Bacak Estetiği

Hızlı kilo alıp verme, doğum özellikle çoklu doğum gibi nedenlerle karın derisinde sarkma, çatlama ve ön karın kaslarının ayrılmasıyla oluşan ve bir fıtık çeşidi olan diastazis rekti, göbek deliğinde deformasyon gibi durumlar varsa sizde bu ameliyat için 

Eğer meydana gelen değişikler çok fazla değilse çatlaklar ve sarkma miktarı az ise, göbek deliğinin üst kısmında ki karın kasları ayrılmadıysa yani bombelik yoksa mini karın germe ameliyatı sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Mini karın germe ameliyatında ameliyat kesisi sezaryen kesisinin daha altında ve bu kesiden 5-8 cm daha uzun olarak planlanır.

Tam karın germe ameliyatında ise kesi sezaryan kesisinden 15-20 cm daha uzun olacaktır. Bu kesinin uzunluğu yada kısalığı alt karnınızdaki sarkma ile dogru orantılıdır.

Tam karın germe veya mini karın germe ameliyatında tüm karın bölgesine liposuction ya da lazer liposuction uygulanarak bu bölgede ki yağ dokusu alındıktan sonra karın germe işlemine geçilecektir.

Kliniğe karnınızla ilgili bir operasyon nedeniyle geldiğiniz zaman en son görüntünüzü Vectra 3D XT görüntüleme sistemiyle bilgisayara aktarıyoruz ve sizin istediğiniz ve size en uygun olan değişiklikleri operasyon öncesi 3D sistemi ile yaklaşık olarak görmenizi sağlıyoruz.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık,ameliyat,düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir.Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

BACAK VE KALÇA GERME ESTETİĞİ

Yaş, kilo, yerçekimine bağlı olarak sarkma, iki bacak arasında şekil ve kalınlık farkı veya çarpık bir görüntü var ise Estetik Cerrahınıza danışmalısınız. Bölgede yağ artışı ve ikincil olarak sarkık görüntü var ise ‘Vaser Liposuction’ tekniği ile çözüm mümkündür. Asimetri ve eğrilik durumlarında ‘Yağ Enjeksiyonu veya Protez’ bu durumun giderilmesinde kullanılabilir. İleri düzeyde sarkıklık durumlarında ise Liposuction ile birlikte cerrahi müdahale gerekebilir. Kasık bölgesi baz alınarak açılan kesiden fazla deri ve yağ alınır.

BACAK GERME OPERASYONU YAPTIRMALI MIYIM?

Bacaklarınızda sarkma, asimetri, çarpıklık gibi estetik kaygılarınız var ise EVET siz ‘Bacak Germe ‘ operasyonu yaptırabilirsiniz.

OPERASYON ÖNCESİ NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR?

Muayeneniz sırasında tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Muayene sırasında genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalık, kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

OPERASYON NASIL OLACAK?

Hastanemizde gerçekleştirilecek operasyon sedasyon+lokal anestezi veya genel anestezi altında gerçekleşir. Operasyonun çeşidine göre süre 30dk. ile 3 saat arasında değişebilir, işleme göre aynı gün taburcu olabilir yada hastanede bir gece kalabilirsiniz.

ANESTEZİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Bacak Germe Operasyonu öncesinde anestezi hekimi tarafından muayeneniz yapılacak ve bilgilendirileceksiniz. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve alkol, sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarih itibari ile kesilmelidir.

BACAK ESTETİĞİ

Bacaklardaki estetik gerektiren durumlar; bacağın aşırı ince veya aşırı kalın ve yağlı olması, eğrilikler, diz yanlarında ve ayak bileklerinde aşırı yağ birikimi şeklinde sayılabilir.

Bacak bölgesindeki sorunları çözmek için bacak implantı, liposuction veya lazer liposuction ve yağ enjeksiyonu gibi yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler bazen tek başına bazen de beraberce aynı anda uygulanabilmektedir. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap olarak kalınlık farkı mevcut ise, her iki bacak arasında kalınlık ya da şekil farkı var ise veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise bacak protezi operasyonu ile bu sıkıntılar giderilebilir. Aynı problemler liposuctionla veya lazer liposuction da düzeltilebileceği gibi bazı durumlarda daha iyi bir sonuç elde etmek için hem liposustion hem de bacak protezini beraber uygulamak gerekir. Bacak protezleri diz arkasına 2cm’lik kesi açılarak yerleştirilir.

Mete Aksu Kliniğe bacak estetiği ile ilgili görüşmeye geldiğiniz zaman en son görüntünüzü Vectra 3D XT görüntüleme sistemiyle bilgisayara aktarıyoruz ve sizin istediğiniz ve size en uygun olan değişiklikleri operasyon öncesi 3D sistemi ile yaklaşık olarak görmenizi sağlıyoruz.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak ?

Operasyon tam teşekküllü bir hastanede olacak ve Sedasyon + Lokal Anestezi ile uygulanacaktır. Normal operasyon süresi 1-3 saattir.

Operasyon Hakkında Bilmem Gerekenler

Operasyona girmeden önce anestezi uzmanımızla odanızda görüşeceksiniz. Bu operasyondan sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir.

Operasyon Sonrası Takip Süreci

Liposuction veya lazer liposuction tekniği kullanılarak yapılan bacak estetiği opearasyonlarında kontrolleriniz ameliyattan sonra 3. Gün 15. Gün ve ayda bir olarak düzenlenir. Ameliyattan hemen sonra banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Bacak protezi kullanılmışsa pansumanınız 3. Gün yapılır ve pansumandan itibaren banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Kontrolleriniz 3. gün 7. gün 15. Gün ve ayda bir olarak düzenlenir.

Operasyondan Sonra İyileşme Sürecim Nasıl Olacak?

Bu operasyondan sonra genellikle 2-3 gün ayakları yastıkla yükseltilmiş şekilde istirahat etmeniz gerekebilir. Ayrıca işlemden sonra 1 hafta korse giyilmesi gerekmektedir Sosyal hayata çoğunlukla 2-3 gün içerisinde dönülebilir. Ameliyattan sonra spor yapmak için 2.5 ay beklemek gerekir. Düzenli koşarak egzersiz yapanlar yada vücut geliştiricilerin faaliyetlerine devam etmeleri için 3 ay beklemeleri gerekmektedir.

Nos services
Ligne Whatsapp 08:00-18:00
Haut